Blog Talaşlı imalat hakkında herşey

Talaşlı imalat firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler

by Doğa Makina

Posted on 19.04.2016
Gelişen sanayi koşulları ve rekabet ortamında üretim ve imalat işleri ile uğraşan büyük sanayi firmaları yan sanayi seçiminde dikkat etmelidir. Özellikle talaşlı işlemeci seçmek isteyen firmalar, istediği firmaları bulmakta zorlanmakta, bulduğu talaşlı imalat firmalardan da randıman alamamakta, bu sebepten ötürü kalite konusunda sıkıntı yaşamakta, termin tarihlerini aksatmakta, beklediği iletişimi kuramamak gibi bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Talaşlı imalat firması ararken dikkat edilmesi gereken bazı şartları aşağıdaki şekilde sizler için oluşturduk.

Firmanın kuruluşu ; Talaşlı imalat firmasının kaç yıldır çalıştığı bilgisi önemlidir. Tecrübe, bilgi, birikim, devamlılık, süreklilik, verimlilik gibi bazı önemli detaylar hakkında ilk etapda firma hakkında bir kanaate varabiliriz. Ayrıca Türkiye'de uzun yıllar bu sektörde tutunabilmiş firmalar değerlidir.

Yaptığı işler ; Sizin yaptırmak istediğiniz işlere benzer veya ilgili işleri yapmış olması önemli bir husustur. Çünkü yapılan her çeşit iş özeldir ve yeni tecrübeler gerektirir. Daha önce hangi sektörlere çalıştığı, hangi parçaları ürettiği veya işlediğini öğrenebilir, ne tür malzemeler işelediği, hassasiyet ve tolerans aralıkları, makina parkı gibi sorular sizi bilgilendirecek,  bu ise sizin karar verirken elinizde olacak önemli bir argüman olacaktır.

 

Referansları ; Talaşlı imalat firması yeterliliği hakkında önemli bir bilgide hali hazırda iş yaptığı ve geçmişte birlikte çalıştığı firmaların bilgisidir. Çalıştığı firmalar hakkında bilginiz var ise sizinde bu firma ile ilgili bir fikrinizin oluşmasına katkıda bulunacaktır.
Yerinde ziyaret; Firmanın hakkında en iyi bilgiyi gidip yerinde ziyaretlerle yüzyüze gerçekleştirebilir.

Sonuç olarak, çok sayıda talaşlı imalat firmalası büyük ve küçük çaplı olarak şu an sektörde mevcut, önemli olan doğru firmayı bulmak. Aslında aradığımız adı üstünde çözüm ortağıdır. Problem değil çözüm yaratacak firma bulmanın zorluğu bilinmekte ve bu yüzden burada anlatılan bazı bilgiler değerlendirilirse hata yapma riskiniz neredeyse ortadan kalkmaktadır.


Blog Search

Talaşlı İmalat Blog

Bu blog, Doğa Makina firması hakkında ve genel talaşlı imalat ile ilgili her konuda bilgi ve tecrübelerini paylaştığı herkese açık bir platformdur.

Editör/Yazar olmak için tıklayınız