Blog Talaşlı imalat hakkında herşey

Büyük Çap Tornalama

by Doğa Makina

Posted on 08.06.2016
Cnc tornalama işlemlerinde büyük çap tornalama ayrı bir tecrübe, bilgi, birikim gerektirmektedir. Çap büyüdükçe hassasiyet olan işler, küçük çaplı işlere göre daha zor sağlanmaktadır.  Ø50mm ölçüsünde iş yapmakla,  Ø500mm'de tornalama yapmak, hatta  Ø1000mm'de daha da farklıdır. Çap büyüdükçe yüzde 5 civarlarındaki toleransları cnc dik tornalarda işlemek gerçek anlamda zorlaşmaktadır. Hem büyük çaplarda, hemde hassas ölçülerde, toleraslarda işleriniz var ise konusunda tecrübeli, güvenilir firmalara ihtiyacınız vardır. Firmamız DOĞA MAKİNA  Ø1050mm'ye kadar tornalama işlemlerini cnc dik torna makina parkuruyla en iyi ve en kaliteli şekilde ülke çapındaki firmalara çözüm ortaklığı yapmaya devam etmektedir.

Firmamız büyük çap tornalama işlerinden hadde, ring, roller, flanges, büyük flanşlar, teker, metro tekeri, vana, kaplin, makina parçası, tribün, gemi parçaları, enerji sektörü parçaları vb... gibi birçok malzemerin işlemesini yapmıştır. 

Operasyonlar olarak ise, kabuk soyma, kaba tornalama, figür kaba tornalama, kalibre tornalama, kalibre açma, finiş tornalama, figür finiş tornalama, kanal tornalama, segman kanalı açma, kama kanalı açma, iç çap kama açma gibi işlemlerin hepsini yapabilme kabiliyetine sahiptir.

Firmamızda bulunan cnc dik torna makina parkuru ve cnc işleme merkezleriyle birlikte büyük çap tornalama işlemleri ve eğer bu parçaların kamaları varsa bunlarla birlikte komple işlemesi yapılmaktadır.

Cnc Dik Tornalarımız;

  • Ø740 mm - Doosan V740
  • Ø1050mm - Hessap DV92
  • Ø1250mm - Hessap DV80
  • Ø1100mm - Niles Dik Torna

 

Firmamızda büyük çaplı tornalama işlerinden bazıları ; 

Metro tekeri


döküm tornalama

Döküm tornalama


kalibre figür tornalama

Kalibre - figür tornalama


döküm işleme

Döküm işleme tornalama

 


Blog Search

Talaşlı İmalat Blog

Bu blog, Doğa Makina firması hakkında ve genel talaşlı imalat ile ilgili her konuda bilgi ve tecrübelerini paylaştığı herkese açık bir platformdur.

Editör/Yazar olmak için tıklayınız