Hadde İmalat Profil şekillendirme ile ilgili herşey

Hadde - Forming Roll - Ring - Makara
Profil şekillendirme (Forming) grubu, imalatı, tamiri, tashih, revizyon, rektifiye

Soğuk ve sıcak çekme hadde, ring, makara, roller, disk veya forming roller ring vb. olarak adlandırılan profil, tel, kablo, elektrod, demir, bakır vb. gibi malzemelerin çekilmesinde kullanılan haddelerin işlemesi, imalatı veya istenildiği takdirde tashih işlemlerini son derece hassas cnc işleme yapılarak, hem elde edilecek ürünün kalitesi artırılır hem de kullanılan haddelerin ömürleri uzatılarak müşteriye optimum fayda sağlanır. Hadde takımın tashihi yapılarak müşterinin yeniden imalat giderleri azaltılarak, hadde takımlarını kullanım ömürleri artırılır.

Hadde makinalarının istasyonlarında bulunan roller ring makaralarının zamanla aşınması, üretilen ürün üzerinde bazı hasarlar meydana getirmektedir. Bu gibi durumlarda roller ring makaralarının yenisi yurtdışından sipariş verilmekte ve hem çok pahalıya mal olmakta hemde bekleme zamanından dolayı üretimde aksaklıklar meydana gelmektedir. Firmamız bu gibi durumlarda rollerların tashih edilmesi, yeniden işlenmesi, profili yeniden işlenmesi, revize edilmesi işlerinin çok kısa zamanda ve aynı kalitede yaparak firmaların bu gibi mağduriyetlerini sıfıra indirmektedir.Artık bu roller ringler aynı kalitede Türkiye'de de işlenmekte ve imal edilebilmektedir.

Yaptığımız hizmetler

  • İmalat
  • Tashih
  • Revizyon
  • Rektifiye
  • Profil işleme

Roller ringler karbür veya hangi malzemeden olursa olsun işlenebilmekte, yeniden tashih olup tekrar kullanılabilmektedir. Son derece hassasiyet ve yılların birikimi tecrübe ile Doğa Makina bu konuda ülkemizde rakipsizdir...

Profil şekillendirme (Forming)

profil şekillendirme roller diski

Hizmetlerimizden bazı örnekler