Talaşlı İmalat Tornalama ve Frezeleme

Talaşlı İmalat Hizmetleri


Ne Yapıyoruz?

İstanbul Kurtköy'de bulunan fabrikamızda Türkiye'nin bütün illerine hizmet vermekte olan firmamız, fason imalat, seri imalat, fason üretim, seri üretim hizmetleri vermektedir. Makina parkımızda cnc dik tornalar, cnc işleme merkezleri ve cnc yatay tornalar  ve çeşitli talaşlı imalat tezgah alet ve ekipmanları bulunmaktadır.

Döküm sonrası talaşlı imalat işlemleri olarak; Döküm işleme, döküm tornalama, döküm frezeleme ve döküm talaşlı imalat ile ilgili döküm sonrası talaşlı imalat işlerini yapan firmalar arasında Türkiye çapında hizmet veren şirketimiz bu konudaki tecrübesini kalitesine yansıtmaktadır.

Ring, hadde, pim, burç, makara, roller, forming mill, roller ring, roll ring, disk, mil, piston, tel boru çekme haddeleri, nipel, tampon, stem, özel flanş, bağlantı elemanları, ağır sanayi yedek parçaları, oto yedek parça, vb. verilen teknik resime göre, seri fason talaşlı imalat işlerini yapmaktayız.

Hemen teklif iste

İletişim Geç

Doğa Makina
Ramazanoğlu mah. Göreme sok. 3
Pendik / İstanbul
T:(0216) 378-2380
E: info@dogamakina.com

tornalama

Tornalama

Ø1050mm ve boy 900mm'ye kadar tornalama işlemleri yapılabilmektedir.Bu işlemler kaba tornalama, boy tornalama, dik tornalama, finiş tornalama, figür işleme, kalibre açma, cnc taşlama, çubuk sürücü, vb. işlemleri yapılabilmektedir. CAD/CAM yazılımı olarak EDGECAM kullanılmaktadır.

frezeleme

Frezeleme

(X) 1020mm (Y) 500mm (Z) 610mm ölçüleri aralığında ise her türlü frezeleme işleri yapılabilmektedir. Bu işlemler ise iç kama açma, dış kama açma, kama kanalı açma, klavuz çekme, kanal açma, interpolasyon yöntemi, delik delme ve açma, anahtar ağzı açma, havşa açma, vb. işlemleri yapılmaktadır.

kalite kontrol

Kalite Kontrol

Firmamızda işlemesi veya üretimi yapılan her ürün işlenirken, işlendikten sonra ve son olarak da final kontrol yapılarak sevk edilir. Bu işlemler için gerekli olan mikrometre, pasometre, kumpas vb. gibi kalite kontrol araçları belli periyodlarda kalibre edilerek hassasiyeti sürekli güncel tutulur, hassas ve kontrollü talaşlı imalat işlemleri yapılır.Hadde İmalat ve İşleme

Sıcak ve soğuk çekme haddesi olarak kullanılan ringlerin Ø 1050 mm çapa kadar döküm sonrası tüm işlemlerinin yapılmasıdır, Bunları operasyon olarak sıralarsak; Kabuk soyma, figür işleme, finiş ölçüye getirme, delme, diş çekme, klavuz çekme, iç kama ve dış kama açma işlemlerinin yapılmasıdır. Aylık ring işleme kapasitemiz değişik çaplarda 200 Adet /Ay dır.


Pim Burç İmalatı

Dereceli dökümlerde kullanılan merkezleme pim ve burçları imalatında 1978 yılından beri Türk döküm sanayine merkezleme derece pim ve burç imalatlarında öncü kuruluş olan firmamız ister yuvarlak ister oval olmak üzere bu konuda tüm ihtiyaçlarınız için sizlerden gelecek taleplerinizi yüksek hassasiyet ve kalite sürekliliğinde karşılamaktadır. İstenilen teknik resime göre imalat yapılmaktadır.


Döküm İşleme

Firmamızda her türlü döküm (Pik, Sfero, Çelik, Paslanmaz, Alüminyum) malzemelerin talaşlı imalat işlemleri yapılmaktadır. Ø1050 mm ve boy 1000mm'ye kadar işleme kabiliyeti mevcut cnc tezgahlarımızla hassas ölçülerde yapılmaktadır. Döküm firmalarına yan sanayi olarak fason imalat hizmeti vermekteyiz.